skip to Main Content

BİLGİLENDİRME !

Balat Atölyemizde meydana gelen yangın sebebiyle ders ve workshoplarımıza bir süreliğine ara verilmiştir.
Çatalca/Binkılıç atölyemizde derslerimiz devam etmektedir.

Ayhan Tomak Ahşap Yontu Atölyesi

Ahşap Yontu ile ilgili temel bilgilerin verildiği atölye çalışmaları, sanatçı Ayhan Tomak tarafından Balat Atölye’ de haftanın belirlenen günlerinde düzenlenmektedir. Atölye çalışmaları 3 ana başlıkta toplanmıştır:

  • Ahşap heykel ve rölyef çalışmaları
  • Klasik el oyması
  • Küçük obje tasarımları

Ahşap yontu atölyelerinde rölyef, heykel, klasik el oyması başlıkları altında belirlenen kategorilerde, yontu ile ilgili temel bilgilerden yola çıkılarak, ileri seviye uygulamalı çalışmalar detaylandırılarak ele alınmaktadır.

Atölye çalışmalarının başlangıcında, ahşap yontuda kullanılan ahşap çeşitleri, oyma bıçakları ve kullanım şekilleri gibi ön bilgileri verilmektedir. Bu bilgilerin ışığında yontuyla ilgili uygulamalar yapılmaktadır.

Derslerde kullanılan oyma bıçakları ve benzeri aletler, standart maksimum a4 ölçüsündeki ahşaplar atölyede bulunmakta ve çalışmalar sırasında katılımcılara sağlanmaktadır.

Daha önce ahşap yontu ile ilgili herhangi bir tecrübeniz olmasa bile bu konuya ilginiz olması, atölye çalışmalarına katılmanız için yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için bizimle mail ya da telefon aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

GSM: +90 532 608 9646
E-Mail: [email protected]

Ahşap Yontu Nedir?

Ahşap yontu, ahşap bir malzemenin iskarpela gibi kesici aletlerle oyularak ve yontularak bir desenin veya şeklin ortaya çıkarılması sanatıdır.

Ahşap yontu sanatı ile dilerseniz bir ağaç heykel veya ahşap obje, dilerseniz bir ahşap malzeme üzerine desen yontma veya rölyef yapabilirsiniz.

Back To Top
×Close search
Search